Пристрасть до булочкам може викликати рак матки

Пристрастие к булочкам может вызвать рак матки - NewsUkraine

Любов до печива, булочок і тортів може привести до розвитку раку матки у жінки. До такого висновку прийшли шведські вчені з Каролінського інституту Стокгольма.
Жінки, які споживають борошняні вироби 2-3 рази в тиждень, на 33% частіше страждають від цього захворювання, ніж ті, хто до них байдужий. Надмірне поїдання булочок (більше трьох разів на тиждень) може збільшити цей ризик до 42%.
Для виявлення зв’язку між борошняними виробами та раком матки фахівці вивчили дані тисячі жінок, отримані в 1987-1990рр., про дієту, способі життя, вазі і про стан здоров’я. Через 10 років пані відповіли на ряд питань щодо їх переваг у їжі. У 2008 році вчені порівняли відповіді на питання з медичними картами учасниць, зокрема їх цікавила наявність раку ендометрія, який є поширеним видом раку жіночих статевих органів.
У результаті автори роботи виявили 729 випадків захворювання (в дослідженні брали участь 61226 жінок). Вони зазначили, що споживання в їжу солодких газованих напоїв, варення, цукерок або мармеладу не викликало побоювань щодо розвитку ракової пухлини, чого не можна сказати про тортах, булочках і печиво. Даний факт учені поки не можуть пояснити. У роботі фахівці звернули увагу на добровольців, які споживали ці продукти, але вони не фіксували їх кількість. Виявляється, що щоденна доза цукру в 35 грамів, яка еквівалентна 7 чайних ложок, збільшує ризик розвитку раку на 36%.
Вчені говорять, що це може бути пов’язано з декількома факторами: цукор провокує підшлункову залозу на викид інсуліну, який стимулює активний ріст клітин слизової оболонки матки. Можливо, справа в тому, що він підвищує рівень гормону естрогену, який викликає неконтрольований ріст клітин.
За словами Інка Ебо з Центру дослідження раку (Cancer Research UK), підтримання здорового ваги і заняття фізичними вправами — кращі способи зниження ризику розвитку раку матки. «Це дослідження показує, що надмірне споживання цукру і солодкої їжі може збільшити ймовірність захворювання, але нам необхідно побачити подібні результати в інших роботах наших колег, перш ніж зробити остаточний висновок «, — заявила І. Ебо.
За деякими оцінками, від раку ендометрії щорічно страждають близько 6 400 жінок у Великобританії, з них 1 тисяча вмирають.

Источник: UaPages.com Украинские Страницы

Прокомментировать

Вы должны войти чтобы оставить комментарий.