Слово року вибрано редакцією словника Мерріама-Вебстера

Слово года выбрано редакцией словаря Мерриама-Вебстера

З повідомлення 20 грудня Associated Press стало відомо, що головним словом 2010 року, названим редакцією найстарішого американського словника, стало іменник «austerity», що сходить до 14 століття. Позначає дане слово стан вимушеної суворої економії. У 2010 році, на тлі не цілком благополучної економіки Греції, це поняття виявилося найбільш затребуваним. Дане слово (або вираз «austerity package») англомовні ЗМІ вживали для позначення пакету економічних заходів, прийнятому керівництвом Греції для боротьби з кризовою ситуацією в країні. У топ-10 2010 року увійшли і такі популярні слова, як «bigot» (ханжа або, залежно від контексту, расист), «moratorium» (призупинення, обмеження або заборона) і «socialism» (соціалізм).

«Moratorium» потрапив у цей список через аварію в Мексиканській затоці на нафтовій вишці, після якої Барак Обама заборонив видобувати нафту в певних районах. Під час обговорення реформи охорони здоров’я США, найбільшу популярність одержало

слово «socialism». Іменник «shellacking» виявилося також у списку. Барак Обама позначив ним результат виборів до Конгресу, що відбулися в листопаді.

Якщо раніше людей більше цікавили незнайомі слова і вирази з інтернету та комп’ютерних ігор, то в 2010 році, як зазначили укладачі рейтингу, більший інтерес викликали слова, що вживаються дикторами новин або політичними діячами. Слово року було вибрано за результатами найбільших пошукових запитів в словнику Мерріама-Вебстера в Інтернеті. Слова, які користуються традиційною популярністю через складність в їх розумінні (наприклад, відмінність «affect» від «effect»), з рейтингу були завчасно виключені. Більшість пошукових запитів на сайті словника припадає саме на частку таких слів, подібних запитів — півмільярда на рік.

Перемогло в 2010 році слово «austerity» було набрано в онлайн-словнику Мерріама-Вебстера 250 000 разів.

Джерело: uapages.com
Источник: UaPages.com Украинские Страницы

Прокомментировать

Вы должны войти чтобы оставить комментарий.