Неандертальці вважаються дбайливими і чуйними людьми на планеті

Неандертальцы  считаются самыми заботливыми и отзывчивыми людьми на планете
Неандертальці вважаються дбайливими і чуйними людьми на планеті

Більшість з нас вважає, що неандертальці — жорстокі люди, єдиним «прикрасою» яких була палиця.

Нещодавно вийшла книга, яка повністю спростовує такий стереотип, доводячи, що перші люди вміли співчувати, з трепетом ставилися один до одного. Крім книги, висновки, яких дійшли вчені, були опубліковані в науковому журналі «Time & Mind». Обнарованная інформація є частиною дослідження, мета якого — вивчити, як у різних людей відбувався розвиток співпереживання і інших почуттів, пов’язаних з ним.

Учені з Йоркського університету, які працюють на кафедрі археології, провели вивчення археологічних свідоцтв того, яким чином первісні люди почали проявляти свої емоції, що взагалі відбувалося кілька мільйонів років тому, яким було подальший їх розвиток.

Після того, як вивченню були схильні скам’янілості, артефакти, ряд інших доказів, вчені запропонували модель розвитку людського співчуття, яка складається з чотирьох етапів.

На першому етапі, який розпочався 6 мільйонів років тому, у предка, який був загальним у шимпанзе і у людини, співчуття до одноплемінників тільки прокидалося, почали з’являтися мотиви, які спонукають людей допомагати один одному, піклується про комфорт «ближнього».

Регулюватися як емоція, яка пов’язана з раціональним мисленням, людське співчуття початок на другому етапі приблизно близько 1,8 мільйонів років тому. Саме в цей час первісні люди починають доглядати за хворими одноплемінників, в той же час формується сприйняття смерті як факт втрати близької людини, а також бажання втішити іншого, коли той журиться.

Майже 500 тисяч років тому розпочався третій етап, уявлення про який формувалися на основі даних, отриманих після і проведення розкопок на територіях європейських країн. Для гедельбергского людини (homo heidelbergensis) і для неандертальця (neanderthals) було характерним почуття відповідальності за те, щоб у одноплемінника був задовільний добробут. На користь цієї версії говорить те, що полювання на звірів проходила спільно.

Є ряд археологічних доказів, що свідчать про те, що неандертальці щоденно доглядали за хворими та пораненими одноплемінниками. Приміром, були знайдені останки шестирічної дитини, який страждав від вродженої аномалії мозку і не був залишений напризволяще. На користь цієї теорії говорять останки сліпого на одне око сухорукого неандертальця, у якого, до всього іншого, були деформовані ноги. Проведені дослідження дають підставу вважати, що в такому стані хворий чоловік прожив 20 років. Безумовно, що без допомоги іншої людини він не міг обходитися.

Четвертий етап розпочався 120 тисяч років тому і триває до нашого часу. Людей, що живуть в цю епоху, відрізняє почуття розширеного співчуття не лише до близьких людей, а й до незнайомців, до тварин, навіть до предметів.

За твердженням Спікінс, яка очолювала це дослідження, розгадати почуття і емоції первісної людини археологи зуміли завдяки нейровізуалізації. Жінка додала, що проведені досліди — це тільки перший крок на шляху до вивчення цього, яким чином еволюціонував за весь минулий час внутрішній світ людини.

Джерело: uapages.com

Источник: UaPages.com Украинские Страницы

Прокомментировать

Вы должны войти чтобы оставить комментарий.