Очікувана тривалість життя людини вже не таємниця

http://www.ne-umirat.ru/i/img/1a/7777.jpg

До кінця цього року у Великобританії можна буде здати аналіз крові і визначити точний біологічний вік людини та очікувану тривалість життя. Етичний ящик Пандори відкрили.

Вчені розробили і запропонували для комерційного використання тест, який дозволить оцінити швидкість старіння людини та її очікувану тривалість життя. Для оцінки швидкості старіння людини необхідно проаналізувати структуру хромосом людини. Біологічний вік людини визначається довжиною ділянки на кінцях хромосом, який назвали теломер. З віком довжина теломера стає все коротшим. Дослідники говорять, що вимірювання довжини теломеров дозволить визначити, як співвідноситься біологічний і хронологічний вік людини.

Очікувана тривалість життя людини і довжина теломера

Теломери — це ділянки з ущільнених спіралей ДНК на кінцях хромосом, які стабілізують хромосоми. З кожним поділом клітин ці ділянки хромосом стають все коротшими і коротшими, поки не зникають зовсім. Зникнення ділянок теломеров на кінцях хромосом веде до пошкодження останніх і супроводжується загибеллю клітин. Тому, чим коротше довжина теломеров у хромосом людини, тим менше тривалість його життя і навпаки.

Дослідники вважають, що в найближчі 5-10 років тест на визначення біологічного віку людини і очікувану тривалість життя отримає широке поширення. І вже найближчим часом можна буде, заплативши 500 євро або 435 англійських фунтів, визначити свій реальний біологічний вік і очікувану тривалість життя.

Цінність результатів дослідження і наслідки їх комерційного використання викликають серйозну дискусію з психологічної і етичної точки зору.

У психологів викликає занепокоєння, як люди будуть реагувати на такі знання свого точного біологічного віку та оцінку тривалості залишився їм часу життя.

Інші вчені попереджають, що як тільки очікувана тривалість життя людини перестане бути таємницею — це призведе до серйозних зловживань з боку різних недобросовесних організацій.

Такі тести дадуть грунт для масової появи пропозицій препаратів антистаріння та еліксирів життя, спрямованих на збільшення довжини теломеров. Тести, безсумнівно, потраплять також до страхових організацій, які пропонують поліси страхування життя або медичних послуг. Етичний ящик Пандори вже відкрили, а наслідки поки що важко передбачити.

Дослідник з Іспанського онкологічного наукового центру в Мадриді Марія Бласко заявила, що тривалість життя у людей, які народжуються з більш короткими теломерами, коротше, виявлений зв’язок між станом здоров’я і тривалістю життя людини. Проте вчені до цих пір не знають, припускають чи довші теломери при народженні довшу життя у людей. На сьогоднішній день у вчених немає таких даних.

Однак сам тест, за словами доктора Бласко є дуже простим і точним. І, головне, дозволяє виявити присутність хромосом з небезпечними короткими теломерами.

Компанія доктора Бласко «Тривалість життя» активно веде переговори з медичними діагностичними організаціями по всій Європі, включаючи Великобританію. У Великобританії планується почати збір аналізів крові для визначення очікуваної тривалості життя протягом цього року.

Источник: UaPages.com Украинские Страницы

Прокомментировать

Вы должны войти чтобы оставить комментарий.