Виявлено відмінності у розвитку імунної системи дорослої людини та плоду.

Выявлены отличия в развитии иммунной системы  взрослого человека и плода.

Американськими вченими був доведений той факт, що імунітет плода і дорослої людини розвивається з різних стовбурових клітин, як повідомляє Science Daily. У журналі Science на цю тему був опублікований звіт, зроблений групою вчених, керівництво над якими очолював Джозеф Маккьюн (Університет Каліфорнії в Сан-Франциско).

Імунна система плоду не є незрілою формою імунітету дорослого організму — саме цей висновок був зроблений з проведеного дослідження. Раніше вважалося, що значне число регуляторних Т-лімфоцитів у дитини, є причиною меншої (ніж у дорослих) активності плода відносно чужорідних агентів. Було встановлено, що до кінця п’ятого місяця внутрішньоутробного дозрівання, чисельність цих клітин у плода втричі більше, ніж у дорослої людини.

Дослідники виділили не контактували з антигенами, тобто неактивований, Т-лімфоцити у плодів (п’ятого місяця внутрішньоутробного дозрівання) і у дорослих людей. Далі, щоб викликати реакцію імунної системи, Т-лімфоцити вченими були піддані впливу чужорідних клітин. В результаті активувалися 70% імунних клітин плоду проти 10% клітин дорослих. Частка неактивованих клітин у плода, які перетворилися в Т-лімфоцити, удвічі перевищила результат дорослого. Це, в свою чергу, говорить про більшу чутливість і меншою агресивності імунних клітин плоду до чужорідних агентів, у порівнянні з імунітетом дорослої людини.

Після проведення генетичного аналізу Т-лімфоцитів, вчені прийшли до висновку — клітини дорослих та плоду отримують свій розвиток з різних типів стовбурових клітин. Це було науково доведено проведенням експерименту, в ході якого лімфоцити вирощувалися з клітин-попередниць.

Причину виробництва кровотворної системою плоду менш агресивних Т-лімфоцитів встановити не вдалося. За словами Маккьюна, вченим знадобиться ретельні дослідження, для більш детального вивчення імунних процесів, що відбуваються у внутрішньоутробному зараженні ВІЛ або при вакцинації новонароджених.

Джерело: uapages.com
Источник: UaPages.com Украинские Страницы

Прокомментировать

Вы должны войти чтобы оставить комментарий.