Mitsubishi i-MiEV : Вже реальність

http://carphotos.cardomain.com/ride_images/3/3361/2581/33401290219_large.jpg

Англійська абревіатура MiEV (Mitsubishi innovative Electric Vehicle) по-російськи звучить як міф, але насправді це абсолютна реальність. Пробив кіловат-година «Х». Завдяки тому, що ціни на енергоносії в світі постійно збільшуються, автовиробникам довелося дістати з комор пропахлі нафталіном ідеї про світове панування електромобілів.

Нещодавно в Росії стартували продажу одного з перших серійних електромобілів. Компанія Mitsubishi виставила в російських автосалонах електромобіль з лаконічною назвою i, тим самим розставивши, нарешті, крапки над цією буквою і припинивши суперечки про можливість випуску серійних електромобілів. Адже погодьтеся, що може бути безглуздіше: живучи в століття електрики, і обходиться без електромобілів! Електрика на сьогоднішній день є основним видом енергії, споживаної людиною. Земна куля в декілька шарів обплутаний електричними дротами Електричні розетки можна зустріти в будь-якому куточку нашої планети — в пісках Сахари, джунглях Амазонки, Гімалаях і навіть в Антарктиді.

У пресі все частіше з’являються відомості про те, що то один автоконцерн створив автомобіль на електричній тязі, то інший. General Motors, BMW, Mercedes, Subaru, Peugeot — ось далеко не повний перелік автомобільних компаній, що заявили про готовність у серійного виробництва електромобілів. Навіть окремі російські громадяни виявилися здатними створити Е-мобілі. Глибше всіх в цю тему занурився японо-французький альянс, який підготував цілу пачку проектів, готових до серійного виробництва. Наприклад, один з них — Nissan Leaf, представлений на Паризькому автосалоні в 2010 році, ще не запущений на конвеєр, вже зібрав більше 30 тисяч замовлень. Але все-таки першою компанією, якій вдалося запустити електромобіль в серію, став японський автоконцерн Mitsubishi Motors.

Свого зоряного часу японської компанії довелося чекати дуже довго. Розробка електромобілів в цій компанії ведеться ще з середини минулого століття. Перші екземпляри, створені на базі серійної моделі Minivan, з’явилися в 1971 році. Е12, так називалися ці електромобілі, були оснащені блоком з 12 свинцево-кислотних акумуляторів. Символічно, що було випущено електромобілів теж 12. Вони були здатні розвивати швидкість до 80 км \ год Розробкою електромобілів в Mitsubishi Motors займалося спеціальний підрозділ. Практично всі вони мали як бази серійні автомобілі: Delica, Minicab, Minicab Van та інші.

У 1991 році на електромобіль, створений на базі моделі Lancer, інженерами компанії були встановлені революційні нікель-кадмієві батареї, які за питомою енергії в багато разів перевершували свинцево-кислотні. Всього було випущено 28 таких автомобілів. Потім був ще ряд яскравих проектів, серед яких електричний Lancer Evolution, Colt, оснащеними більш надійними, безпечними літієво-іонними акумуляторними батареями. Взагалі в компанії Mitsubishi Motors робота над поліпшенням якості акумуляторних батарей завжди стояла на чолі кута. Як і робота над розробкою серійних електромобілів.
Фото Mitsubishi i-MiEV Фото Mitsubishi i-MiEV

Перший концептуальний екземпляр компактного міського хетчбека i-MiEV був представлений на загальний огляд у 2006 році. У ньому знайшли втілення весь досвід, всі знання, які були напрацьовані компанією в області електромобілів. Серійні зразки i-MiEV з’явилися лише через чотири роки.

За своєю класифікації електромобіль відноситься до кей-карів, автомобілів, чия довжина не може перевищувати 3,4 метра, ширина — 1,48 метрів, висота — 2 метри. Електричний малюк порожниною відповідає цим вимогам, його габарити 3395х1475х1660 мм. Зовні електромобіль нагадує одного з героїв мультиплікаційного фільму «Тачки». Усміхнена мордочка з величезним лобовим склом, коротенький капот, з боків якого витріщаються наївні очі фар. На нижній губі переднього бампера в самому центрі сяє променями трилисник фірмової емблеми.

Окрім привабливої ​​зовнішності в i MiEV просторий салон, в якому вистачить місця для чотирьох дорослих сідоків. Поставляється в Росію електромобіль обладнується з європейської специфікації, тому рукоятки управління мікрокліматом розташовуються вертикально. Заслуговує на увагу щиток приладів, що нагадує Чебурашку. У лівому «вусі» знаходиться датчик, який показує рівень заряду, а в правому — дисплей бортового комп’ютера. У центрі розташований стрілочний економетр. Спинка заднього сидіння складається з двох частин, які можна встановлювати під різними кутами. При складанні спинки утворюється рівний майданчик.

Салон електромобіля обладнаний подвійним підлогою. Під ним знаходиться акумуляторний відсік з блоком літієво-іонних батарей, загальною ємністю 16 кВт / ч. Повного заряду батарей вистачає, по завіреннях виробників, на 160 км пробігу. Нижче батарей, перед задньою віссю розташована силова установка, що представляє собою електромотор з редуктором. Потужність електродвигуна 49 кВт год (67 к.с.).

Підводячи підсумок, слід зауважити, що крім очевидних переваг, таких як приваблива зовнішність, просторий салон, непогані динамічні якості, екологічність, електромобіль Mitsubishi i-MiEV має ряд істотних недоліків. По-перше, ціна. Без одного рубля мільйон вісімсот тисяч! Це майже на двісті тисяч дорожче Lexus CT 200h з гібридною силовою установкою. По-друге, термін служби батарей становить від 8 до 10 років, якщо їх заряджати суворо за правилами протягом 8 годин. Експрес-зарядка ресурс батарей зменшує в півтора-два рази. Крім цього в нашій країні практично немає спеціалізованих зарядних станцій. Тому шлях цього електромобіля на нашому ринку представляється довгим і тернистим. Можливо, йому вдасться пробитися на пряму дорогу. А може все закінчиться тупиком.

Источник: UaPages.com Украинские Страницы

Прокомментировать

Вы должны войти чтобы оставить комментарий.