MINI Cooper: шанс відчути себе англійцем

http://img2.autonavigator.ru/carsfoto/800/1723/15691/Mini_Cooper_Hatchback%203%20door_2004.jpg

Історію цієї марки можна починати і з витоків і з того моменту, коли MINI Cooper став подобою того, що сьогодні не дивлячись на габарити викликає великі враження.

Вперше транспортний засіб, що вважається прадідусем нинішнього, проїхав по лондонських вулицях ще в 1922 році і іменувався «Austin Seven». Через п’ять років він уже був названий «Morris Minor». Звичні оку обриси MINI Cooper знайшов лише на початку п’ятдесятих років минулого століття. Європі явно не вистачало малогабаритного автомобіля для чотирьох осіб і поява тепер вже Austin Mini виявилося дуже доречним.

На початку шістдесятих років, один з провідних конструкторів болідів для «Фрмули-1» Джон Купер шляхом оснащення автомобіля потужним мотором і ефективною системою гальмування запропонував світу гоночний кар під назвою Mini Cooper (Міні Купер). У 1964 і 1967 роках ця модель ставала чемпіоном світу з ралі. Це відразу позначилося на обсягах продажів і в 1970 році Mini Cooper стає самим продаваним автомобілем в Європі. У 1986 році з конвеєра в Оксфорді зійшов п’ятимільйонним примірник Mini Cooper. Після істотної модернізації виробництва западногерманским концерном BMW в 2000-му році автомобіль змінив не тільки колишній вигляд, а й назву на MINI.

У біографії Mini Cooper чимало сторінок так чи інакше пов’язаних зі знаменитостями і по-справжньому важливих подій. Свого часу автомобіль цієї марки був у любимчиках у Бельмондо і навіть групи Бітлз. Ось вже в одинадцятий раз в травні 2011 року Mini Cooper візьме участь у найбільшій в світі благодійної акції Life Ball. Цей захід направлено на збір пожертвувань. На ньому один з автомобілів, попередньо «доопрацьований» найвідомішими в світі модельєрами і тим самим зведений в статус ексклюзивного, буде виставлений на продаж. Виручені кошти, за традицією, попрямують до благодійного фонду.

На сьогоднішній день у вільному продажу можна зустріти чотири моделі під маркою MINI. Це — MINI One D, Mini Cooper D, Cooper D Clubman і Cooper D Cabrio. Оригінальності кожної з них займати не потрібно. Англійська стиль тут пройшов через роки і тому машини ці впізнавані на наших дорогах безпомилково. Такі моделі зазвичай обзаводяться шанувальниками ще до початку серійного випуску. Так, представлені в 2005 році на кар-шоу у Франкфурті MINI Cooper Clubman в якості концепту, вже в 2007 році увійшли до числа найпопулярніших в своєму «міні» — класі.
Фото MINI Cooper Фото MINI Cooper

Стандартними для сьогоднішніх MINI Cooper вважаються мотори об’ємом 1,6 літра при 122 к.с. Залежно від побажання покупця, в ряду пропонованих двигунів є й менш потужні мотори — 74-сильні і серйозніші — 184-сильні. Топова модель MINI Cooper має двічі турбований 211 — сильний агрегат, що при відносно малій вазі (1145-1220 кг) дозволяє брати рубіж в 100 км / год нарівні зі спортивними автомобілями. Не можна MINI Cooper звинуватити при цьому і в надмірному апетиті.

Автомобіль базової комплектації в спокійному стилі пересування попросить в межах міста близько 8 літрів, а за містом — не більше 6 літрів якісного палива на 100 кілометрів шляху.

Що стосується змін, супутніх виходу оновлених версій і зокрема рестайлінгу 2007 року, то тут можна відзначити роботу дизайнерів за принципом «не нашкодь». Оновлений бампер став більш «дружнім». Оптика прийняла більш стильні контури, де протівотуманкамі відведено місце в самому низу. Змінився профіль повітрозабірника. Зазнали змін поворотники і задні фари. Тепер автомобіль придбав і дорогу систему адаптивного освітлення при вході в поворот.

Попрацювали дизайнери й над колірним рішенням кузова. Гамма кольорів стала багатшою. Тепер допускається крім класичної — двокольорового розмальовки кузова і даху більш ліберальна — в один колір. У салоні обновки менш помітні і акцентуються лише справжніми знавцями. Підсвітка приладів, нова акустика і круглий монітор.

MINI Cooper — автомобіль на любителя. Форми, стиль і навіть внутрішнє оздоблення відрізняються самобутністю. Машина виразно спрямована на молодь, на відпочинок та розваги. MINI Cooper важко уявити у вигляді «робочої конячки». Місто і передмістя — її ореол проживання. Гонки і піар — доля окремих моделей цього суворого і трохи манірного англійця.
На 2011 рік готується прем’єра на російському ринку зовсім нових моделей. Так безперечно буде цікава модель з кузовом купе і клубна модель з дверима, що відкриваються назустріч один одному. МІНІ-R60 — так буде називатися одна з новинок, отримає величезний спідометр по центру панелі з секундоміром для гонок, спареними вихлопними трубами і з масою маленьких на приємних дрібниць, за що в автосалонах попросять ціну ніяк не менше 30 000 євро.

Источник: UaPages.com Украинские Страницы

Прокомментировать

Вы должны войти чтобы оставить комментарий.