ESP Для чого потрібна система курсової стійкості?

http://www.popmech.ru/images/upload/article/520_1234960392_full.jpg

Система курсової стійкості ESP або система динамічної стабілізації — це допоміжна автомобільна система безпеки, яка охороняє транспортний засіб під час їзди від занесення.

Система сприяє утриманню автомобіля в рамках заданої траєкторії у всіх режимах руху (гальмування, розгін, рух по прямій, входження в поворот і т. д.) Вона допомагає водієві контролювати поведінку машини, стежачи за тим, щоб транспортний засіб переміщалося в сторону повороту керма.

На більшості автомобілів в Америці і Європі встановлюють систему ESP (Electronic Stability Programme) ESP включає в себе антиблокувальну систему гальм, систему розподілу гальмівних зусиль, антипробуксовочну систему і електронне блокування диференціала. Система спрацьовує в критичних ситуаціях, коли вже сталася або ось-ось відбудеться втрата керованості автомобілем. Пригальмовуючи окремі колеса, система не дає виникнути занесення. Вона включається, наприклад, при входженні в поворот на великій швидкості. Разом з пригальмовуванням коліс ESP може знизити оберти двигуна.

Слід пам’ятати, що ESP не скасовує законів фізики і не дає стовідсоткову гарантію безпеки руху. Якщо дорога дуже слизька, то ефективність системи різко падає. Тому навіть при невеликих перевищення швидкості на автодорозі з маленьким коефіцієнтом зчеплення можливість вильоту з траси збільшується в рази. Крім цього, якщо автомобіль зірвався у глибокий замет, стабілізувати його з працюючою ESP набагато складніше, ніж з виключеною.

Коли ж варто застосовувати систему динамічної стабілізації? Кожен сам для себе вирішує як зручніше і безпечніше їздити. Можна тільки порадити відключати цю систему в наступних ситуаціях:

1. При їзді з невеликою швидкістю по сипкому грунту або розмитою дощем грунтовці.
2. При встановлених на колеса ланцюгах.
3. Якщо машина застрягла в снігу або бруду.
4. При русі по 15-20 см снігу, для запобігання раннього спрацьовування антипробуксовочной системи.

Відключення системи допомагає проходити складні, важкопрохідні і слизькі ділянки. При звичайному режимі руху завжди включайте ESP.

Багато водіїв стверджують, що система курсової стійкості не потрібна. Але проведені дослідження показують, що одну третину аварій зі смертельним результатом можна було б уникнути, якби всі автомобілі були оснащені ESP. Ця система на сьогоднішній день є найбільш ефективною системою безпеки, тому вона потрібна не тільки початківцям автолюбителям, але і професіоналам.

Але, незважаючи на всі плюси ESP, в окремих випадках вона може призвести до непередбачених наслідків і навіть аварій. Наприклад, на нерівній грунтовці в разі відриву колеса від дороги, або при русі по льоду, коли машину вже почало нести. У таких ситуаціях стабілізувати рух набагато важче, тому необхідно заздалегідь відключати систему.

Можна навести ще один випадок з життя: Водієві потрібно було розвернутися. По зустрічній смузі йшов інтенсивний потік. Помітивши невеликий інтервал між зустрічними машинами, автолюбитель натиснув газ. Зад злегка повело. І тут втрутилася ESP і «придушила» двигун. Добре, що водії на зустрічній смузі встигли пригальмувати і тим самим уникнути аварії.

Источник: UaPages.com Украинские Страницы

Прокомментировать

Вы должны войти чтобы оставить комментарий.