BMW M3: автомобіль, як філософія способу життя

BMW M3 следующего поколения получит мотор с тремя турбинами - NewsUkraine

Традиційну німецьку педантичність і пунктуальність, яка проглядається в кожній оновленій машині, не можна розглядати, як наявність проблем або недоробок в моделі попередньої. Це скоріше чергова спроба довести, що межі досконалості в природі не існує, що повною мірою можна віднести до всіх автомобілів марки БМВ і до БМВ М3 — зокрема.

Рік 2011-й цей автомобіль зустрів так, як і належить ювілярові. Тільки щедрістю можна назвати пропозицію конструкторів і дизайнерів в рік 25-річчя М3 уявити — новий варіант втілення в одному цілому: динаміки, швидкості, комфорту і амбіцій на лідерство в класі.

Початок усього було покладено в 1986 році. Саме тоді модель Е30 відкрила серію автомобілів БМВ М3. Від свого прародителя — класичної «трійки» машина відрізнялася, в першу чергу, більш досконалої (в аеродинамічному плані) формою кузова, «дутими» крилами, стильним спойлером, жорсткою підвіскою і фірмовими дисками з низькопрофільною гумою. Піонер серії оснащувався 192-сильним двигуном, який трохи пізніше був замінений на більш потужні — 215-ти 238-сильні агрегати. Залежно від бажань покупця Е30 пропонувався, як в гоночному варіанті, так і в звичайному виконанні. Слід зазначити, що саме цієї моделі донині належить найбільше число перемог у змаганнях на швидкість серед серійних автомобілів. Минулий раз Е30 зійшов з конвеєра в 1992 році.

На зміну йому прийшов М3 в кузові Е36. Враховуючи попит і бажаючи розширити ринок збуту, БМВ вперше, окремою серією до 2001 року, випускав автомобілі з правим кермом. Наступним кроком на шляху до досконалості стала поява моделі М3Е46. Аналітики вважають цю модель початком нового розділу в історії всієї серії. Автомобіль оснащувався самої нової, на той момент, коробкою SMG Drivelogik. Вона дозволяла проводити перемикання швидкостей підрульовими пелюстками, зникла педаль зчеплення, а високопродуктивний двигун об’ємом 3,2 літра розвивав потужність 343 л. с, що дозволяло автомобілю досягати першої сотні кілометрів на годину всього через 5,2 с.

У наступні роки Е46 комплектувався і більш потужними моторами. Від попередника відмінності були і в зовнішньому вигляді. Так автомобіль мав карбоновий дах, капот і задній дифузор. Змінам піддалися бампера, задній спойлер і відверто спортивні колеса.

Самий останній рейстайлінг з М3 стався в 2007 році. Крім кузова «купе» шанувальникам марки пропонувалися і «седан», і «кабріолет».
BMW M3 BMW M3

І ось настала весна 2011 року, і БМВ запропонував М3 четвертого покоління. Поки це тільки седан і купе. Автомобіль зменшив на 10 мм і без того занижену підвіску, придбав спеціальний режим «Sport», повністю були замінені електронні системи стабілізації. Вперше в лінійці М3 тут з’явилася система оперативної зупинки і запуску двигуна BMW Efficient Dynamics, що благотворно позначилося на економії палива (мінус 8% від попередньої версії) і зменшило викид двоокису вуглецю майже на 25 г на кілометр пробігу. Із зовнішніх нововведень можна виділити з’явилися на капоті вставки з вуглеволокна і видозмінений спортивний спойлер.

З 2011 року під капотом БМВ М3 стукає чотирьохлітрові «серце», готове загнати стрілку тахометра на «космічні» 8400 оборотів в хвилину. Трансмісія — фірмова M DKG Drivelogic — з подвійною фіксацією, здатної передавати обертання на задню вісь без найменшого зниження тягової здатності. В якості палива спорткар воліє Аі98. Середня витрата бензину на 100 км пробігу, в залежності від типу трансмісії і манери їзди, — становить від 11,5 до 14,7 літра. Дорожній просвіт відповідає класу — 120 мм.

Внутрішній інтер’єр салону новачка став ще більш консервативним. Застосування вставок зі шкіри і карбон на приладовій панелі і підлокітниках — свідчать про спадкоємність М3 суворому і спортивного стилю. Тут все підпорядковано одному — Ви в БМВ МОЗ четвертого покоління, а це означає, що навіть у повсякденні поїздки вже закладені гоночні технології М3. Від клацання ременів безпеки до першого натискання на педаль акселератора, від завмирання двигуна в момент зупинки до його жвавості за вашим бажанням — все це М3.

Особливо упереджені автолюбителі можуть дорікнути БМВ М3 в ненажерливості, в надмірно жорсткій підвісці, нудному салоні і галасливому движку. Вони можуть навіть пуститися в диспут про те, що задній привід — без майбутнього, але якщо ранкова поїздка на роботу на М3 Вам приносить драйв і заряд позитивних емоцій — значить, цьому автомобілю багато чого можна вибачити чи прийняти за належне.

Судити однозначно про ціну БМВ МОЗ важко. Автомобіль має свою аудиторію, автомобіль, в першу чергу, орієнтований на швидкість і престиж і на те, щоб стати візитною карткою власника. Якщо Ви себе зараховуєте до цього стану, то і ціна від 3,06 до 3,8 млн. рублів — не повинна породжувати сумніви у Вашому бажанні володіти автомобілем-легендою, автомобілем-мрією.

Якщо про БМВ М3 спробувати сказати в декількох словах, то головним буде те, що дані автомобілі — це, в першу чергу, — філософія, спосіб життя, амбіції — бути першим і отримувати від життя все.

Источник: UaPages.com Украинские Страницы

Прокомментировать

Вы должны войти чтобы оставить комментарий.