Бережіться автомобіля або трохи правди про водіїв маршруток

До конца месяца подорожают маршрутки и такси - NewsUkraine

Маршрутні таксі сьогодні в самому прямому розумінні цього слова заповнили собою міські дороги. І останнім часом, як свідчить статистика, саме вони все частіше стають винуватцями ДТП. Про молодецтво водіїв маршруток відомо всім. Кожен хоч раз був свідком неадекватної поведінки «газелек» на трасі. Рекордне перевищення швидкості, повне ігнорування сигналів світлофора, безглузде підрізання і обгін інших учасників руху … Складається враження, що деякі водії уявляють себе гонщиками Формули 1, а правила писані тільки для простих смертних. Іноді цим людям, на яких лежить відповідальність за життя і здоров’я пасажирів, стає тісно на дорозі. Замість того щоб почекати поки пробка розсмокчеться, вони вперто обганяють потік прямо по узбіччі. І не важливо, що часто вона нагадує смугу перешкод — казенну машину не жалко, а про те, що така поведінка прямо веде до аварійної ситуації, більшість взагалі не замислюються.

Непередбачуваність водіїв маршруток, наслідком якої є ДТП самих різних ступенів тяжкості, має своє пояснення. Як правило, ці люди рідко триматися за своє місце. У бізнесі маршрутних таксі плинність кадрів колосальна — водії кочують від одного ІП до іншого в пошуках більш гідної оплати. Ніяких особливих вимог до особистості водіїв наймачі не пред’являють. Зазвичай всі документи у лихачів в порядку, в дорожньому листі стоять покладені позначки. Однак на ділі і контроль медиків, і огляд технічного стану машини перед виїздом носить часто формальний характер. Тому ситуації, коли за кермо сідає водій з похмільним синдромом не рідкість. Те ж стосується і випадків раптової відмови гальм прямо на маршруті, і засипання водія за кермом.

Окрему категорію непередбачуваних водіїв складають гості з сусідніх республік. Найчастіше вони погано знайомі з правилами дорожнього руху, не орієнтуються в переплетенні міських магістралей і взагалі насилу читають російською мовою. Справжність прав, отриманих ними, часом викликає сумніви.

Крім того, що водії маршруток іноді відчувають себе учасниками перегонів, деякі з них ще й уявляють себе Юлієм Цезарем, який прославився вмінням робити відразу кілька справ. Ці видатні особистості вважають, що їм цілком до снаги одночасно стежити за вуличним рухом, говорити по телефону, відраховувати здачу, перемикати радіостанції, курити і висловлювати свою думку проїжджаючим повз водіям. Зовсім не дивно, що така поведінка часто закінчується трагедією.

Тому ніколи не варто забувати про те, що маршрутка на трасі — джерело підвищеної небезпеки. Якщо раніше, в радянські часи над водіями встановлювався жорсткий контроль, такий, що людині було дуже непросто влаштуватися в автобусний парк, то сьогодні за кермом може опинитися будь-хто.

Источник: UaPages.com Украинские Страницы

Прокомментировать

Вы должны войти чтобы оставить комментарий.