Автоматична коробка передач: за і проти

Автомобили Hyundai получат КПП с двумя сцеплениями и вариатор - NewsUkraine

Автоматична коробка передач була створена для полегшення керування автомобілем і підвищення рівня задоволення від процесу управління. Але, як і все в цьому житті, дане досягнення технічного прогресу має зворотний бік, і ця сторона дуже багатогранна.

Найголовнішим відмінністю від механічної коробки передач є ненадійність АКПП. Саме ненадійність і примхливість. Вона не пробачить недбалого ставлення до себе. І те, що можливо на автомобілі з механікою, зовсім не підходить на авто з автоматом.

Механічні коробки передач більш довговічні і невибагливі в експлуатації. У багатьох інструкціях до сучасного автомобілю зазначено, що «трансмісійне масло в механічну коробку передач залито на весь термін експлуатації, потрібно тільки стежити за його рівнем». І якщо не відбувається капітального ремонту механічної коробки чи серйозної аварії, то власнику авто з такою трансмісією навряд чи доведеться часто згадувати про цю важливу вузлі автомобіля.

Інша справа коробка автомат:

1. На кожному ТО необхідно, а краще за все особисто, перевіряти коробку передач на предмет витоку трансмісійної рідини. Недостатній рівень веде до поломки і, як наслідок, до серйозного ремонту, а то і до заміни цього вузла.

2. Слід чітко усвідомити для себе призначення всіх органів управління, сигналізації АКПП. У цьому допоможе сервісна книжка автомобіля або консультація у фахівців в сервісі, бажано в фірмовому. Поради доморощених, гаражних майстрів типу «якщо загоряється ця лампочка, все одно можна їхати» не підійдуть. Занадто велика ціна поломки цього агрегату.

3. Акумулятор автомобіля повинен бути завжди в робочому стані. Запуск двигуна авто з АКПП можливий тільки за допомогою стартера.

4. Перегрів охолоджуючої рідини двигуна веде до перегріву трансмісійної рідини і виходу АКПП з ладу. Це може відбутися при несправній системі охолодження двигуна, тривалої буксируванні важко навантаженого причепа, часто включається пониженій передачі, пробуксовці і так далі.

5. У зимовий час трансмісійну рідина АКПП потрібно прогрівати до робочої температури. Тому рух потрібно починати після прогріву двигуна до 40 ° С і вище. При цьому на початку руху потрібно нетривалий час дотримувати щадний режим. Тиснути акселератор до упору не рекомендується. Агресивний стиль водіння на непрогретой АКПП може викликати її поломку.

6. Маючи автомобіль з коробкою автоматом, слід забути про буксирування з непрацюючим двигуном. Правда, деякі виробники допускають буксирування своїх авто з певною швидкістю і на певні відстані. Але краще за все не ризикувати. При будь-якої несправності, що призвела до відмови роботи двигуна краще викликати евакуатор.

7. На кожній автоматичній коробці передач в діапазоні управління є режим «P» і «R» (відповідно паркінг і задній хід). Цими режимами можна користуватися тільки після повної зупинки автомобіля. Недотримання цього правила призводить до серйозної поломки АКПП. Не рекомендується також під час руху користуватися режимом «N» — нейтраль. У цьому випадку втрачається зв’язок двигуна з колесами, що може викликати занос автомобіля, особливо на слизькій дорозі і в зимовий час.

АКПП має ще одну своєрідну особливість: перемикання передач відбувається незалежно від водія, тобто час перемикання закладено в настройку АКПП. Це дуже незручно при виникненні екстремальних ситуацій на дорозі, коли від швидкості реакції водія часом залежить його життя, наприклад, при обгоні.

До безперечного гідності АКПП слід віднести її роботу в міському режимі руху. Особливо це стосується стояння в пробках і рухи в повільному і щільному потоці автомобілів. Не потрібно постійно і часто вичавлювати зчеплення і включати передачу, що дозволяє зосередитися на процесі управління автомобілем і оцінки ситуації в більш повному обсязі.

Підіб’ємо підсумок: АКПП краще вибирати тільки тим автолюбителям, хто водить автомобіль в міських і цивілізованих умовах, де рівень автосервісу і техдопомоги на дорогах досить добре розвинений. А для пересування в несприятливих для автомобіля умовах рекомендуються автомобілі з механічною трансмісією.

Источник: UaPages.com Украинские Страницы

Прокомментировать

Вы должны войти чтобы оставить комментарий.