У Вас відбирають права … що робити?

http://kp.md/f/12/image/88/76/67688.jpg

Якщо ви водій, то хоча б раз у житті ви порушували правила дорожнього руху, а може бути навіть були в тій ситуації, коли вам загрожувало позбавлення прав. Як правильно треба себе вести, і що робити в такій ситуації?

Першою справою, якщо вас зупинив співробітник дорожньої інспекції, у жодному разі не нервуйте і не бійтеся, ну, або, у всякому разі, не показуйте цього. Не панікуйте, а ведіть себе спокійно і без істерик. Тому що, якщо інспектор побачить хоч найменші ознаки вашого занепокоєння, то перевіркою документів ви явно не відбудетеся.

Якщо вас зупинили, але ви нічого не порушували, значить, швидше за все, у вас просто хочуть перевірити документи. Тому зупиніться, і пред’явіть всі необхідні документи. З машини виходити зовсім не обов’язково, навіть якщо даїшник сказав вам вийти. Це ваше право, залишатися в своєму автомобільному засобі. Щоб швидше виїхати, можете перейти в напад і попросити пред’явити вам посвідчення, може бути це і не даішник зовсім. І першим ділом після зупинки задайте співробітнику міліції питання, з якого приводу вас зупинили. Вам має бути дана чітка і ясна відповідь.

Якщо ж вас зупинили не для перевірки, значить ви все — таки щось порушили.

Якщо ви були не пристебнуті ременем безпеки — ви порушили ПДР. Можна, звичайно спробувати викрутитися і сказати, що мовляв, ремінь щойно розстебнули, поки інспектор підходив до вашої машини. Але цей спосіб спрацьовує дуже рідко.

Ще один спосіб, який може спрацювати. Вам можна зателефонувати в службу довіри і назвати місце, де ви були зупинені. Потім запитати чи справді в цьому місці повинен стояти патруль. У співробітника дорожньої інспекції може виникнути легкий шок від такого повороту подій і цим можна скористатися.

Якщо посадова особа каже вам, що ви перебуваєте в нетверезому стані і просить дихнути в трубочку, то в жодному разі не робіть цього. Скажіть, що пройдете тест тільки в наркологічному пункті. І їхати вам туди потрібно не на своїй машині, а в машині співробітника міліції. Якщо вас почнуть залякувати, то залишайтеся в своїй машині і навіть не виходьте, ви маєте на це повне право.

Якщо вас просять відкрити багажник автомобіля для огляду, то можете сміливо йому відмовити самим нахабним чином. Ретельний огляд автомобіля проводиться тільки в присутності групи спеціального призначення та під час проведення спецоперацій.

Одним із способів, які спрацьовують дуже рідко, є метод «іноземця». Якщо ви знаєте якусь іноземну мову, то можете почати говорити нею. Зробіть вигляд, що нічого не розумієте. Якщо співробітник міліції не занадто терплячий, йому просто набридне намагатися вам пояснити, чого ж він хоче. Тоді ви залишитеся з правами, а співробітник інспекції з «носом».

Якщо у вас відбирають права, ні в якому разі не заперечуйте рішення інспектора на місці, оскаржувати його ви будете в суді. У протоколі не підписуйте графу про те, що вам були зачитані і роз’яснені ваші права. Якщо у вашій машині були пасажири, то краще відмовтеся від того, щоб їх вписували в графу свідки, бо потім їх свідчення в суді можуть істотно ускладнити процес.

Коли протокол складений, обов’язково візьміть копію документа собі, щоб у нього не можна було внести якісь зміни. У графі, де необхідно вказувати причини порушення напишіть «Правила, дорожнього руху не порушував».

Але найкраще, звичайно, ніколи не порушувати правила, щоб потім не доводилося викручуватися з делікатної ситуації або бігати по судах.

Источник: UaPages.com Украинские Страницы

Прокомментировать

Вы должны войти чтобы оставить комментарий.