Самий практичний колір автомобіля

http://www.kolesa.ru/st/media/img/2010/01/14/67953_1263473792_23101x795620_s800x600.jpg

Крім технічних характеристик, автолюбителі враховують, при виборі транспортного засобу, і можливі варіанти кольору. Кольори асоціюються в нашій свідомості з певними явищами і рисами характеру. Червоний — це агресія і пристрасть, на дорозі такі машини часто лихачать, намагаючись довести свою перевагу. Чорний — престиж і статус, господарі таких авто принципові і вимогливі.

Власники білого транспорту цінують справедливість і непідкупність, характер їзди зважений. Синій окрас «залізного коня» — ознака гармонії, елегантності і традиційних поглядів на життя.

Висновок з цих характеристик такий, що колір автомобіля зумовлює поведінку водія за кермом. Але крім психологічних і соціальних аспектів вибору, автомобіліст повинен пам’ятати про візуальні можливості певних тонів.

Експлуатаційну практичність кольору можна оцінювати за такими параметрами: видимість тріщин і вм’ятин; вигоряння; помітність пилу і бруду; аварійність.

Чорний автомобіль на перший погляд здається самим практичним, проте ця думка абсолютно не відповідає дійсності. Навіть невеликий шар пилу стає відразу помітним — престижний автомобіль уже не має первинного лиску. Крім цього, колір схильний до вигоряння, тому що поглинає велику кількість сонячних променів. Вм’ятини й тріщини теж завжди знаходяться на «видному місці». Маючи авто такого кольору і піклуючись про респектабельність його зовнішнього вигляду, власник буде змушений частіше за інших витрачати кошти на мийку і полірування.

Транспорт сріблястого кольору, хоч і не такий ефектний, володіє масою переваг. По-перше, подряпини та вм’ятини практично не кидаються в очі. Саме на білому не видно, що кузов забруднений. А під час сутінок найлегше побачити білий об’єкт, що рухається.

Яскраві і помітні кольору крім ефектного виду мають безліч недоліків у процесі експлуатації. Наприклад, вм’ятини на жовтому фоні видно дуже сильно, а червоний колір спотворює розрахунок швидкості руху (здається, що він їде швидше). Також, в аварійній ситуації яскравість не стане помічником, вона, навпаки, внесе дезорієнтацію і може послужити причиною ДТП.

Безпека руху на дорозі для водія залежить в першу чергу від технічного стану авто, дорожніх умов, навичок водія. Але іноді вирішальним фактором стає колір. Потенційно небезпечними є автомобілі темних відтінків. Вони зливаються з ділянками дороги, деколи в умовах поганої видимості стають мало помітними. Мокрий асфальт, туман, погана освітленість дороги — і машини таких кольорів як чорний, темно-зелений, темно-сірий, коричневий автоматично потрапляють в групу ризику.

Фарба світлих автомобілів робить їх більш помітними і, відбиваючи світло, не дає зорово злитися з дорожнім покриттям, елементами узбіччя. Білий колір добре видно здалеку і в будь-який час доби, але з іншого боку — не кидається зайвий раз в очі, не відволікаючи інших водіїв.

У проміжному стані перебувають такі кольори: блакитний, синій, червоний, жовтий. Вони не настільки аварійних як темні і помітні на тлі дорожньої обстановки, але разом з тим, не можуть гарантувати своє адекватне візуальне сприйняття іншими учасниками дорожнього руху.

Таким чином, з упевненістю можна сказати, що автомобілі світлих тонів найбільш практичні в експлуатації і знаходяться в зоні найменшого ризику потрапляння в ДТП: по-перше, вони помітні в темне і сутінковий час доби, по-друге, на їх кузові не так виявляються тріщини , подряпини, а також пил і бруд. З точки зору психології власники білих транспортних засобів більш зважено ставляться до дій на дорозі і не будуть зайвий раз ризикувати.

Источник: UaPages.com Украинские Страницы

Прокомментировать

Вы должны войти чтобы оставить комментарий.