Путівник по дитячих автокріслах. Що вибрати?

Путівник по дитячих автокріслах. Що вибрати?

Путівник по дитячих автокріслах. Що вибрати?

Вибір дитячих автокрісел сьогодні величезний. Тим не менш, результати наукових досліджень не втішні: 70% дитячих автокрісел не здатні захистити малюка під час аварії.

Дитяче автокрісло призначено для того, щоб захистити дитину, у якого ще недостатньо розвинені м’язи спини та шиї, від зайвих навантажень. Таке крісло має захищати малюка від ударів. Крім того, маленький зріст не дозволяє дитині їхати в автомобілі пристебнутим стаціонарним ремені безпеки. Дитяче автокрісло, оснащене своїми пасами, виправляє цю ситуацію.

У цивілізованих країнах вже давно зрозуміли необхідність використання дитячих автокрісел. Існують міжнародні угоди та інші нормативно-правові акти, розпорядчі обов’язкове використання для перевезення дітей спеціальних утримуючих пристроїв. При цьому поширена думка про те, що нібито найбезпечніше перевозити маленького на руках не підтверджується дослідженнями та численними фактами: під час аварії сила удару, що припадає на дитину, зростає в 30 разів (крім його власної ваги, на нього тисне вага дорослого). Подушки безпеки теж не врятують (зріст людини повинен бути не менше 150 см), а скоріше, навпаки, зашкодять: тендітне тіло малюка може не витримати навантаження. Так що дитяче автокрісло — не розкіш, а необхідність. Про це красномовно говорять цифри: в 66% ДТП дитячі крісла надійно оберігають малюка, рятуючи його від травм.

Але яке ж з них вибрати? З яких критеріїв виходити? Відповідь не буде простим.

Для початку зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлено крісло. Ні в якому разі не беріть крісло, в основі якого лежать натуральні тканини, бо вони занадто добре вбирають речовини, в тому числі і шкідливі, яких на дорозі не злічити. Віддавайте перевагу штучним тканинам — велюру, мікроволокна.

Спинка крісла обов’язково повинна бути вище голови малюка. Якщо крісло оснащено ременями безпеки, то простежте за тим, щоб вони були обшиті м’якими накладками. Пам’ятайте, що маляті повинно бути комфортно в кріслі! Тому подбайте про те, щоб бічні стінки були якомога більше: по-перше, це додатковий захід безпеки (особливо при бічному ударі), а по-друге, це турбота про сон малюка на крутих поворотах.

Однак не менш важливо правильно закріпити крісло в салоні автомобіля. Обов’язково перевірте наявність затискачів і кліпс, які будуть надійно утримувати крісло. Інакше крісло буде вільно ковзати по стаціонарному ременя безпеки в автомобілі. Такий захист явно ненадійна. Багато батьків вже випробували і гідно оцінили систему ISOFIX, що не вимагає для кріплення дитячого крісла ременя безпеки. Така система дозволяє ще міцніше закріпити крісло в автомобілі. Крім усього іншого, вона зовсім не складна, встановлювати її легко.

Дітям, вік яких не досяг одного року, повинні розташовуватися в кріслі напівлежачи або лежачи. Саме крісло має бути встановлене так, щоб особою дитина була спиною до напрямку руху.

Ніколи, ні за яких обставин не використовуйте підтримані дитячі автокрісла! Запас міцності на них вже може бути використано, ремені можуть бути розтягнуті, бічні стінки розхитані. Таке крісло не захистить вашу дитину.

Як ми вже сказали, сьогодні дійсно багато автокрісел. Яку марку вибрати?

Перш за все, крісла Baby Safe, які в Європі визнані найбезпечнішими (коштують приблизно від 300 у.е.).

Крісла Coneco відрізняються високими екологічними якостями матеріалів, а також можливістю регулювання висоти спинки, відповідно до зростання малюка.

Дитячі автокрісла марки Geobygoodbaby призначені для малюків до 15 місяців. Фіксований підголовник, великі бічні стінки надійно оберігають малюка. Крім того, його можна використовувати і як портативний пристрій: в комплект входить спеціальна ручка, а також сонцезахисний тент.

Автокрісла Greco якраз кріпляться за системою ISOFIX. Спинка, підлокітник, підголівник — все може бути відрегульовано.

Ще однією популярною і заслужено визнаною маркою є крісла Concord transformer. Їх можна налаштувати практично для будь-якого малюка, якого зростання.

Источник: UaPages.com Украинские Страницы

Прокомментировать

Вы должны войти чтобы оставить комментарий.