Обгін автомобіля: основні правила

http://perm-most.ru/User_Files/37/_264.jpg

Дорожньо — транспортні пригоди, пов’язані з обгоном транспортних засобів, займають лідируюче положення в зведеннях ДАІ і є найбільш небезпечним маневром, виробленим водієм. У сучасному трактуванні обгоном називається випередження одного або кількох транспортних засобів, з виїздом на смугу або сторону проїзної частини, призначену для зустрічного руху, і наступним поверненням на раніше займану смугу або сторону проїзної частини.

Перед тим як розпочати обгін, перш за все, необхідно оцінити ступінь безпеки передбачуваного маневру і його необхідність, при цьому безпека в ухваленні рішення повинна переважати. Прийнявши рішення на обгін попереду йде транспортного засобу необхідно бути повністю впевненим, що часу є достатньо для безпечного завершення маневру. Також слід враховувати, що спроба виграти кілька хвилин або секунд може призвести до затримки на кілька годин або навіть місяців, а то і взагалі привести до непоправних наслідків.

Переконавшись, що зустрічна смуга вільна для обгону, перед початком маневру необхідно переконатися в тому, що в цей час вас вже ніхто не обганяє. Для цього необхідно подивитися в дзеркало заднього виду, а краще упевнитися в цьому обернувши на мить голову ліворуч, так як у дзеркал заднього виду є, так звані, мертві зони. Проводити маневр слід в найбільш короткі терміни і, завершуючи обгін, перед перестроюванням на свою смугу віддалитися на безпечну відстань від обганяємо автомобіля.

Не слід починати обгін відразу слідом за автобусом або вантажним автомобілем, тому що вони своїми габаритами закривають огляд зустрічної смуги, і після завершення їх маневру можна залишитися у вкрай небезпечній ситуації «лоб в лоб» із зустрічним автомобілем. Обов’язково потрібно дочекатися, коли вони повністю закінчать цей маневр і тільки після цього починати обганяти попутний транспорт. Якщо при виконанні обгону виникла відчуття, що маневр не вдасться завершити вчасно, то необхідно скинути швидкість і повернутися в свій ряд, а не намагатися проскочити, сподіваючись, що водії посунуться на дорозі і дозволять закінчити маневр.

Не слід починати обгін при обмеженій видимості дороги, а також при наближенні до пішохідного переходу або на перехресті, навіть якщо ви рухаєтеся по головній дорозі. Раптова поява тут автомобіля або пішоходів може призвести до дорожньо — транспортної пригоди та довести що ви праві не завжди надається можливим. Не слід також робити обгін в складних дорожніх умовах (сильний дощ або сніг, ожеледь і т.д.) і дуже уважним треба бути, виконуючи цей маневр в темний час доби, коли визначити відстань до зустрічного автомобіля вельми проблематично.

Правила безпеки дорожнього руху забороняють виконувати обгін у випадках, якщо:
- Автомобіль, що рухається попереду, виробляє обгін або об’їжджає перешкоди;
- Автомобіль, який рухається попереду по тій же смузі, подав сигнал повороту наліво;
- Наступний ззаду автомобіль почав обгін;
- Завершивши обгін, автомобіль не зможе, не створюючи небезпеки для руху і перешкод обганяємо транспортному засобу, повернутися на раніше займану смугу.

Источник: UaPages.com Украинские Страницы

Прокомментировать

Вы должны войти чтобы оставить комментарий.