Нюанси оренди автомобіля, що потрібно знати

Послуга оренди автомобілів у нашій країні вже стала звичною повсякденністю. І часто автомобілі беруться в прокат не тільки з ділових міркувань. так, наприклад, власники особистих автомобілів, здаючи свою машину в сервіс, беруть автомобіль в оренду, щоб не залишатися «без коліс», а хтось хоче спробувати нову модель автомобіля.

Потрібно відзначити, що прокат автомобілів в нашу країну прийшов не вчора. Як історичного «екскурсу» пропонуємо згадати Микиту Хрущова, який після візиту в США в 1959-му році, де він був у захваті від американської системи автопрокату, віддав розпорядження про створення в СРСР подібної системи оренди автомобілів. Однак, на жаль, незважаючи на солідні кошти, які були спрямовані в розвиток цього проекту, гарне починання зазнало фіаско в радянських умовах. Власники автомобілів, які страждають від дефіциту запчастин, беручи в оренду машину, відразу ж приступали до зняття з неї цінних деталей. Особливо «просунуті» умільці навіть перебирали двигун, замінюючи в ньому цілі вузли на старі.

У 90-х роках минулого століття з розпадом СРСР і приходом нових економічних реалій оренда автомобілів в пострадянських країнах, подібно міфологічної птаха Фенікс, відродилася з попелу. Не залишилася осторонь від цих тенденцій, зрозуміло, і України. Кинулися було в країну іноземні інвестори не домоглися в цьому сегменті ринку значних успіхів, а після 1998-го року, коли з економіки вдарив досить чутливий кризу, багато з них і зовсім вивели свої капітали з цього сектору ринку. В останні ж кілька років можна сміливо говорити про знову формується і стрімко зростаючому ринку оренди автомобілів в Україну.

За попередній період ринку як такого. по суті, не було, особливо якщо взяти оренду автомобілів вітчизняного виробництва. Як правило, весь сегмент послуги формувався за рахунок великих іноземних компаній, які пропонували автопрокат для корпоративної клієнтури. У великих автосалонах працювали під егідою материнських компаній відділення оренди автомобілів, головним напрямком діяльності яких було обслуговування клієнтів фірмового сервісу на час ремонту машин.
З того часу загальний обсяг ринку оренди авто в країні виріс з півтора тисяч автомобілів на рік і сорокамільйонного доларового річного обороту (цифри 2003-го року) до 3 — 3.5 тис. авто щорічно і близько 60-ти мільйонів річного обороту в американській валюті на сьогодні . Щороку ринок автопрокату приростає на 20-30 відсотків, проте попит на послугу зростає ще швидше, поки ще випереджаючи пропозицію.
поки що мало кому з компаній, що займаються орендою автомобілів в Україну вдалося створити в країні серйозну розгалужену мережу. Таким чином, не доводиться сподіватися на сервіс такого ж рівня, як це прийнято у світі. Так, наприклад, взяти протягом короткого часу в оренду автомобіль, якби поломка або аварія, — практично нереально навіть у деяких областях по сусідству зі столицею.
Відсутність же розвиненої мережі в регіонах, завдає удару по можливостях розвитку ринку оренди авто в цілому. Приміром, за повернення автомобіля в іншому місті доведеться заплатити стільки ж, скільки і за перевезення авто евакуатором.

Справа тут в тому, що навіть міста України з населенням мільйон і більше жителів економічно відстають від Києва по розвитку, не кажучи вже про невеликих населених пунктах. Втім, враховуючи, що активний розвиток ринку оренди автомобілів у столиці стартувало близько двох-трьох років тому, можна прогнозувати стрімкої активізації цього сегмента і в нестоличних регіонах приблизно через пару років.

Що ж до нюансів, притаманних послугу оренди авто, слід відзначити широкий спектр напрямів, характерних для автопрокату. Багато беруть авто в оренду, приїхавши на кілька днів у місто або країну, щоб не пересуватися з комфортом, уникаючи громадського транспорту. Хтось орендує машину для поїздки на відпочинок у вихідні дні, коли, наприклад, власний автомобіль у сервісі або його взагалі немає, а їхати треба. Взагалі, випадків, коли така послуга може знадобитися — незліченна безліч. Не кажучи вже про такі заходи, як, скажімо, весілля. Дуже багато подібних урочистості не обходяться без шикарного лімузина для молодих.

Компанії, які здають автомобілі в оренду, мають безліч варіантів пропозицій, з різною тривалістю автопрокату та іншими нюансами. Так, можна взяти автомобіль в оренду разом з водієм, або без нього, на кілька годин або кілька місяців, для поїздок в місті чи для подорожі. Багато з компаній по оренді автомобілів розробляють свою систему знижок.
Вартість оренди автомобіля в Україну в середньому коливається від 20-ти до 50-ти (у варіантах з «топовими» авто ціни можуть доходити до 350-ти доларів і вище) доларів США на добу, або від десяти у.о. на годину. Само собою, на ціну впливають як клас автомобіля, так і умови, на яких орендар його бере.

Правила оренди авто в цілому схожі у всіх компаній, що займаються цим бізнесом. Щоб отримати в оренду автомобіль, потрібно мати водійське посвідчення, бути старше 21-го року і молодше 70-ти років, і мати водійський стаж не менше року (в деяких компаніях цей ценз встановлений на стажі у два роки). Орендар автомобіля і орендодавець укладають договір і той, хто бере машину напрокат, залишає обумовлений заставу. Багато фірм вимагають від орендаря авто наявності кредитної карти як застави того, що при виникненні аварійних ситуацій орендодавець зможе стягнути відшкодування збитку.

При укладанні договору оренди потенційному орендареві автомобіля слід в першу чергу поцікавитися питанням про страховку — зокрема, які саме казуси вона покриває, а в яких ситуаціях покривати збитки належить орендарю. Також слід звернути увагу на те, заправлений автомобіль, чи робить фірма технічний супровід, іншими словами, — чи доступна технічна допомога на час оренди (а конкретно — якого роду технічна допомога, якими фірмами виявляється).
Також слід звернути увагу на те, що при укладенні договору оренди автомобіля заздалегідь встановлюється пробіг, понад якого буде потрібно додаткова оплата автопрокату. Само собою, обговорюється і час і місце. де і коли автомобіль повинен буде бути повернутий.

При взяття автомобіля напрокат при собі потрібно мати паспорт, водійські права і (як ми вже говорили, у багатьох випадках) — кредитну картку. Після підписання орендного договору, що бере машину в прокат видають на руки акт про прийом-передачу автомобіля разом з реєстраційними документами на машину, дорученням на її управління, страховим полісом і розпискою про отримання застави. Оплата оренди проводиться після отримання відповідних паперів. При передачі автомобіля орендує співробітник компанії по оренді автомобілів зобов’язаний вказувати всі дефекти і пошкодження здається в оренду авто, опис яких вноситься в акт прийому-передачі. Також представником фірми проводиться інструктаж щодо особливостей управління даною машиною а також з дій орендує в аварійних ситуаціях, у випадку викрадення автомобіля і т.п.

Аналогічно здійснюється і повернення орендованого авто. Машину перевіряють і, в разі відсутності претензій, повертають клієнтові заставу.
Взагалі кажучи, якихось надзвичайних складнощів процедура взяття автомобіля в оренду не має, і, тим не менш, слід уважно поставитися до деталей, ретельно перевірити орендовану машину і максимально точно уточнити різні нюанси з представниками фірми-орендодавця.

Джерело: Клуб любителів ЗАЗ Forza

Источник: UaPages.com Украинские Страницы

Прокомментировать

Вы должны войти чтобы оставить комментарий.