Навіщо на автомобілі встановлюються системи ABS?

Картинка 12 из 116060

ABS (АБС) — система, яка запобігає блокуванню автомобільних коліс при гальмуванні. Даною системою оснащують різний вантажний та легковий транспорт, а також причепи та колісні шасі літаків.

Система призначена в першу чергу для того, щоб запобігати втрату керованості автомобіля при різкому гальмуванні і виключати можливість виникнення ковзання, що не піддається контролю.

Наявність у автотранспортного засобу АБС допомагає в екстрених ситуаціях, коли водій (піддавшись інстинктивному пориву) різко і з великою силою натискає на педаль гальма. У даній ситуації, навіть якщо дорожні умови дуже несприятливі, автотранспортний засіб збереже свою керованість: автомобіль не занесе, і він збереже заданий напрям. Таким чином, дана система дозволяє поліпшити керованість і стійкість автомобіля як на сухій асфальтованій дорозі, так і на мокрому (слизькому) асфальтоване покриття. При цьому варто зауважити, що у випадку з літніми шинами ступінь керованості автомобілем при включеній системі трохи краще, якщо ж розглядати ситуацію з зимовими шинами, то в такому випадку автомобіль стає більш стійким і керованим.

Ще одним плюсом АБС, що говорить на користь доцільності її застосування, є те, що її наявність сприяє значному збільшенню терміну експлуатації шин. Даний факт грунтується на результатах різних спеціалізованих тестів як вітчизняних, так і зарубіжних експертів і особистому досвіді самих автомобілістів.

Однак варто враховувати і недоліки даної системи. Так, наприклад, АБС сприяє тому, що колеса автомобіля довше котяться, а це збільшує гальмівний шлях автомобіля. Причому на деяких видах дорожніх покриттів величина гальмівного шляху більше приблизно на п’ять відсотків (при порівнянні з автомобілем який даною системою не обладнаний), а при русі по снігу або гравію гальмівний шлях може бути ще більше (приблизно на двадцять відсотків). Такий недолік системи значно обмежує можливість безпечного виведення автомобіля з критичної ситуації.

Водіям, які керують автомобілем оснащеним системою ABS, потрібно обов’язково враховувати дві важливих особливості:

- У процесі роботи даної системи при гальмуванні автомобіль балансує на рівні близькому до повного блокування коліс, це дозволяє зберігати контроль над його керованістю, але при цьому він буде прагнути до випрямлення траєкторії руху.

- Якщо автомобіль має передній привід, то при екстреному гальмуванні досить велика ймовірність зносу передніх коліс.

Всі основні прийоми керуванням автомобілем, який оснащений АБС, в екстремальній ситуації, зводяться в першу чергу до того, щоб водій сміливо тиснув на педаль гальма. Надмірне зусилля буде повністю оптимізовано системою. При цьому обов’язково необхідно враховувати (своєчасно реагуючи) виникає при цьому прагнення автомобіля до спрямлення траєкторії руху і не виробляти кермом дуже різких рухів.

АБС практично не поступається в ефективності вмілому водієві в екстремальних ситуаціях, коли необхідно зупинити автомобіль, а також практично незамінна, якщо мова йде про початківців (недосвідчених) водіїв.

Источник: UaPages.com Украинские Страницы

Прокомментировать

Вы должны войти чтобы оставить комментарий.