Майбутнє систем спостереження GPS / ГЛОНАСС

Картинка 5 из 18846

До появи таких систем стеження і моніторингу як GPS і ГЛОНАСС, відстежити легковий автомобіль було практично неможливо. І користуючись цим, багато водіїв шахраювали — проводили незаплановані рейси, підкручували спідометр, зливали пальне і так далі. На сьогоднішній день технології дійшли до такої межі, що можна встановити систему стеження і завжди знати, де знаходиться даний транспорт. Причому якість і точність зростає з кожним роком, а ціна на цю послугу стає все більш прийнятною не тільки для великих компаній, а і для дрібних, і навіть для простих людей бажаючих завжди знати, де знаходиться їхній автомобіль.

Так що ж нас чекає в найближчому майбутньому? Як ГЛОНАСС буде працювати з легковими автомобілями через десятиліття? Як відомо, до нас майже всі високі технології йдуть із заходу і доходять до нас із запізненням на кілька років. Таким чином, можна припустити, що буде у нас, спираючись на те, що зараз популярно на заході.

Звичайно, на заході ця технологія набагато більш популярна, і працювати почала вона набагато раніше, та й взагалі на даний момент в Росії системи моніторингу знаходяться на початковій стадії розвитку. Але, тим не менш, у розвинутих країнах ця технологія не знайшла якогось особливого режиму. На заході GPS все ще ставлять за власним бажанням власники легкових автомобілів, ну а великі компанії і корпорації, звичайно, практично завжди замовляють цю послугу. Особливо це важливо для компаній, що надають послуги у сфері перевезень, таксі.

Поки що обов’язкова установка систем стеження на особисті автомобілі вважається обмеженням прав людини в більшості країн. Але все ж є й такі, в яких подібне стеження встановлюється примусово. Серед таких — Сінгапур. Звичайно, Сінгапур складно назвати найрозвиненішою країною в світі, але поява такого закону хоча б в одній країні — вже привід для інших видати подібний законодавчий акт. Адже стеження за власним автомобілем — це гарне зниження злочинності, пов’язаної не тільки з автомобілями. Адже так можна знайти викрадену машину, а можна відстежити грабіжників банку по супутнику, спростивши завдання правоохоронним органам. Через час така послуга перейде і в цивільне користування, для пеленгування автомобілів близьких, друзів і так далі. Звичайно рядового автолюбителя факт примусової установки системи спостереження не обрадує, тому що, по суті, це порушення прав людини, адже подібне пеленгування схоже на встановлення відеокамер на вулицях, в будинках та інших публічних місцях. І не всі захочуть, щоб за їх автомобілем цілодобово можна було спостерігати.

З причини всіх перерахованих вище факторів, майбутнє систем стеження за автотранспортом представляється неясно. Ясно одне — добровільна установка подібних систем є і буде, і багатьма це затребувано. Примусова установка може бути введена в Росії тільки в далекому майбутньому, адже навіть не дивлячись на всі суперечності даного нововведення, це варто і величезних фінансових витрат, і серйозного розвитку систем стеження.

Источник: UaPages.com Украинские Страницы

Прокомментировать

Вы должны войти чтобы оставить комментарий.