За що можуть евакуювати автомобіль?

http://pics.autonews.ru/autonews_pics/onews/2011/01/12/091521.26818.jpg

Транспортна проблема — брак місць для паркування, перевантаженість міських автомагістралей, особливо у великих містах. Це нерідко стає причиною для застосування до автомобілів водіїв-порушників такої санкції, як примусова евакуація з приміщенням його на штраф-стоянку. Знання причин, за якими автомобіль може спіткати подібна доля, допоможе уникнути її.

У яких же випадках дозволяється примусова евакуація транспортного засобу? У статті 27.13 КоАП РФ прописані загальні підстави для даних дій:

• Якщо управлінням ним здійснюється без водійського посвідчення, страхового поліса (ОСАГО), реєстраційних документів, документів на право користування.
• Якщо у нього явно несправна гальмівна система, рульове управління чи зчіпний пристрій.
• Якщо порушені правила стоянки, або зупинки на проїзній частині, в тунелі і це створило перешкоду для інших транспортних засобів.
• Якщо водій перебуває в стані сп’яніння або відмовився від мед. огляду.
• Якщо воно числиться в угоні, або не зареєстровано в установленому порядку.
• Якщо водій відмовився виконати законну вимогу працівника поліції.
• Якщо порушені правила перевезення небезпечних чи габаритних вантажів.

Постанова Уряду РФ № 759 від 18.12.2003 встановлює порядок евакуації: співробітником ГИБДД при відсторонення водія від керування складається протокол про затримання транспортного засобу та опис майна, що знаходиться в автомобілі. Воно відправляється на штраф-стоянку, про що водію та особі, яка відповідає за зберігання, вручається копія протоколу, водієві повідомляється про місце зберігання. Потім особою здійснюють транспортування, опечатуються місця доступу в автомобіль.

Про затримання транспортного засобу в момент відсутності водія, без зволікання повідомляється в чергову частину ОВС даної території. Термін затримання обчислюють з моменту оформлення протоколу. Термін зберігання, обчислюваний за кожну повну годину — з моменту поміщення транспортного засобу на штраф-стоянку. За першу добу зберігання оплата не стягується. Видача автомобіля відбувається з усунення причини затримання, а також оплати. Автовласник повинен пред’явити паспорт, ПТС, ВУ, оплачені квитанції. До підписання паперів про отримання машини слід оглянути її на наявність пошкоджень. Також важливо знати, що евакуація повинна проводитися при незалежних понятих і що на будь-якому її етапі, поки не від’їхав евакуатор, у власника транспортного засобу є право зупинити процес.

У що може обійтися примусова евакуація?
Слід пам’ятати, що згідно поточного російського законодавства самі послуги евакуатора власником автомобіля не оплачуються, оплаті підлягають тільки штраф за порушення і послуга зберігання автомобіля на штраф-стоянки. Плата за зберігання на штраф-стоянки встановлюють органи виконавчої влади суб’єктів РФ. Наприклад, в Московській області за годину зберігання з другої доби в залежності від категорії транспортного засобу стягується від 50 до 300 грн; в Астраханській області — від 10 до 58 рублів; в Удмуртії — від 41,7 до 125,1 рублів і т. д . Практика показує, що більшість автомобілів власники прагнуть і встигають «визволити» в першу добу зберігання.

Источник: UaPages.com Украинские Страницы

Прокомментировать

Вы должны войти чтобы оставить комментарий.