ДТП! — Що робити?

http://www.ostro.org/frmtext/DTP/002.jpg

Аварія на дорозі — досить неприємна подія, яка тягне за собою тривалі розгляди, витрату часу і нервів.

Найчастіше, особливо якщо ДТП відбувається під мостом або на трамвайних коліях, водія вмовляють звільнити проїзд, щоб не створювати затор. Робити це вкрай небажано, адже тим самим водій сам знищує докази і робить встановлення провини практично неможливим, а, отже, він не зможе отримати компенсацію за пошкоджений автособіль.

Тому, першою дією водія у разі виникнення ДТП є зупинка автомобіля. Далі необхідно записати свідків. Найчастіше свідками ДТП є водії, тому слід запам’ятати державні номери і марки їхніх автомобілів, за якими знайти свідків ДТП не складе труднощів. Також очевидцями ДТП можуть бути водії громадського та оперативного транспорту. Отже, необхідно запам’ятати бортові і державні номери їхніх автомобілів.

Відомо, що зіткнення відбувається протягом декількох секунд, тому знайти очевидця аварії буває вкрай складно. Виходячи з цього, водій повинен встигнути записати дані людей, які бачили зіткнення. Якщо знайти свідків ДТП не вдалося, в їх ролі можуть виступити родичі або друзі водія. При цьому ступінь їх зацікавленості буде визначати слідчий.

Дуже часто наслідком ДТП є виникнення травм як у водіїв і пасажирів, так і у пішоходів. Якщо постраждав пішохід, в першу чергу під його голову необхідно підкласти валик з свернутой одягу або сумку. Постраждалого можна залишати одного, а для виклику «швидкої» можна використовувати пасажирів або водіїв попутних авто.

Буває, що з почуття жалю водії саджають потерпілого пішохода в свій автомобіль і поспішають відвезти його до лікарні. Такі дії найчастіше спричиняють за собою дуже негативні наслідки. У першу чергу це є порушенням правил дорожнього руху, оскільки водій не зберігає місце події і знищує його сліди. Крім цього, транспортувати постраждалих в результаті ДТП поза «швидкої» можна виключно в екстрених випадках, при цьому необхідно використовувати не автомашину учасника, а попутний транспорт.

Наступним кроком є ​​виклик на місце аварії співробітників Держінспекції. Дуже часто винуватці ДТП пропонують домовитися без посередників і не викликати інспекторів. Такий варіант досить ризикований, адже в кінцевому підсумку винуватець події може відмовитися від виплати збитку. Також не варто погоджуватися на такий варіант розвитку подій, якщо в ДТП є потерпілі, інакше водій, що з місця аварії, буде вважатися злочинцем.

Після того, як співробітники Держінспекції прибудуть на місце події, вони проведуть огляд місця ДТП. Водієві необхідно брати активну участь в цьому процесі: вказувати місце зіткнення автомобілів, повідомляти дані свідків, вказувати на сліди гальмування. Слід зазначити, що до приїзду інспекторів, водієві краще не приймати ліки, що містять спирт, оскільки всі водії, що брали участь в ДТП, проходитимуть медичний огляд у нарколога.

Источник: UaPages.com Украинские Страницы

Прокомментировать

Вы должны войти чтобы оставить комментарий.